Aktualne programy lekowe dla Łuszczyków

Aktualne programy lekowe dla Łuszczyków
Rate this post

Program lekowy to świadczenie gwarantowane przez Ministerstwo Zdrowia. Leczenie tego typu prowadzone jest, w wybranych jednostkach chorobowych, i obejmuje ściśle zdefiniowaną grupę pacjentów, w tym Łuszczyków. 

Pacjenci zakwalifikowani do programów lekowych, są zgodnie z ustawą leczeni w Polsce bezpłatnie, we wskazanych placówkach NFZ. Decyzję o kwalifikacji podejmuje lekarz placówki posiadającej kontrakt w tym zakresie – w oparciu o szczegółowe kryteria włączenia do programu.

Programy lekowe dla leczenia łuszczycy, przygotowywane są przez Ministerstwo Zdrowia.

Treść każdego programu lekowego jest publikowana jako załącznik do obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Opis programu obejmuje:

  • kryteria kwalifikacji pacjenta do leczenia;
  • kryteria wyłączenia z programu;
  • schemat dawkowania leków;
  • sposób podawania leków;
  • wykaz badań diagnostycznych wykonywanych przy kwalifikacji pacjenta do programu oraz koniecznych do monitorowania leczenia.

Jak podawaliśmy w ostatnim wpisie na blogu, schematy leczenia Łuszczycy, oraz Łuszczycowego Zapalenia Stawów, zostały niedawno zaktualizowane, a wraz z nimi Programy Lekowe dla poszczególnych form Łuszczycy. Aktualne programy lekowe, są już dostępne na stronie Ministerstwa zdrowia pod adresem: http://www.mz.gov.pl/leki/refundacja/programy-lekowe/ w zakładce „choroby nieonkologiczne”. Warto zapoznać się z ww. programami, aby być w pełni świadomym aktualnych procedur, oraz metod leczenia różnych form łuszczycy.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Ilona

Ja ciągle biegałam od lekarza do lekarza i wszędzie chcieli mnie faszerować sterydami. Moja mama też ma łuszczycę i też całe życie brała sterydy i teraz widać tego opłakane efekty. Dobrze, że dziś już tak rzadko się je stosuje i lekarze starają się znaleźć alternatywne sposoby. Mnie bardzo pomogli w Febumedzie w Warszawie. Dostałam tam dermokosmetyki do codziennej pielęgnacji i jeszcze odbyłam konsultację z dermatologiem. Wiem już, że z łuszczycą da się żyć.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *