Co trzeci pacjent z łuszczycą nie szuka opieki medycznej ?

Co trzeci pacjent z łuszczycą nie szuka opieki medycznej ?
Rate this post

Amerykańscy badacze z University of California twierdzą, że co trzeci pacjent z łuszczycą nie szuka opieki medycznej zgodnej ze wskazaniami lekarza pierwszego kontaktu. 

Pacjenci nie sugerują się wskazaniami lekarza pierwszego kontaktu?
Pacjenci nie sugerują się wskazaniami lekarza pierwszego kontaktu?

Opublikowane na łamach JAMA Dermatology wnioski, oparto na analizie danych z badań, które zostały zebrane przez National Psoriasis Foundation.

Analiza 5604 pacjentów z USA, chorych na łuszczycę i łuszczycowe zapalenie stawów wykazała, że od 36,6 do 49,2 % pacjentów, z łagodną postacią łuszczycy nie było leczonych zgodnie z wymogami i standardami. W przypadku umiarkowanej łuszczycy, odsetek niewłaściwie leczonych pacjentów, wahał się od 23,6 do 35,5 proc. A co do pacjentów z ciężką postacią łuszczycy, to odsetek nie leczonych wynosił aż 9,4 do 29,7 proc!

Jako przyczynę takiego stanu rzeczy, respondenci badania podali problemy finansowe, a konkretnie niemożność uzyskania odpowiedniego ubezpieczenia, które to sfinansowało by leczenie.

Prof. April W. Armstrong, jeden z autorów badań, komentując wyniki podkreślił, iż ważne aby: (…)„ doprowadzić do sytuacji, w której płatnicy zrozumieją jak poważne konsekwencje medyczne ma zaniechanie leczenia łuszczycy i łuszczycowego zapalenia stawów.”

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *