Fora Internetowe – rzetelne źródło informacji o łuszczycy?

Fora Internetowe – rzetelne źródło informacji o łuszczycy?
Rate this post

Internetowe fora dyskusyjne to dla wielu Łuszczyków podstawowe źródło czerpania wiadomości na temat choroby.  Sam także wielokrotnie korzystałem z tego sposobu zdobywania informacji, i w większości przypadków dowiadywałem się wielu ciekawych rzeczy (w mniejszym lub większym stopniu związanych z chorobą).

1

Wielokrotnie przekonałem się jednak, iż do wiadomości znalezionych na forach internetowych, należy jednak podchodzić z dystansem. Wpis na forum może dodać każdy, dlatego ważne abyśmy pamiętali, iż nie można wierzyć we wszystko co zostało na jego łamach opublikowane!

Na forum internetowym natrafimy bowiem na wartościowe wypowiedzi ekspertów w dziedzinie choroby – wieloletnich Łuszczyków, lekarzy, zielarzy czy farmaceutów. Ale znajdziemy tam także posty osób, którym się wydaje, że coś na temat łuszczycy wiedzą, i tego typu „rady” mogą wyrządzić czasem więcej szkody niż pożytku. Na forum natrafić można także na wypowiedzi marketingowców, którzy to z kolei zachwalając jakąś „super skuteczną metodę na łuszczycę”, chcą po prostu sprzedać nam swój produkt.

Jak więc odróżnić wpisy wartościowe, od tych które większej wartości nie mają? Poniżej kilka moich rad:

Zwracaj uwagę na staż użytkownika forum, tj liczbę opublikowanych przez niego postów oraz datę rejestracji w serwisie. Im częściej ktoś wypowiada się na forum, i im dłuższy ma staż, tym (przeważnie!) jego rady są bardziej wartościowe.

Zobacz co na dany temat sądzą inni użytkownicy forum. Im więcej osób popiera daną wypowiedź, tym może być ona bardziej wiarygodna.

– Zadawaj pytania. Jeśli zainteresowała cię czyjaś wypowiedź, i chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie dopytaj autora o szczegóły. Im więcej informacji uzyskasz od autora, tym wiarygodniej możesz traktować zawarte we wpisie informacje.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów

Katarzyna

Czy rzetelne? Hmm….to przede wszystkim zależy od danego forum i od jego moderatora. Czasami jest tysiące wpisów mało powiązanych z tematem, a czasami użytkownicy wpisują na podstawie swojego doświadczenia komentarz.

Bioalergo

Problemy skórne często powodują różnego rodzaju alergie, najczęściej pokarmowe. Można być uczulony na pokarmy, które nam smakują i nigdy nie przypuszczalibyśmy że mogą być alergenami. Gdy dermatolodzy rozkładają ręce, albo przepisują leki steroidowe lub takie które najnormalniej nie działają, polecam wykonanie testu alergicznego np. biorezeoansem magnetycznym takim jak w SPAM. Jeśli na teście nie wyjdzie żadne uczulenie to warto zrobić jeszcze badanie żywej kropli krwi.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *