Inne czynniki wywołujące łuszczycę

Inne czynniki wywołujące łuszczycę
Rate this post

inne czynniki wywołujące łuszczycęPrzyczyn wysiewu może być bardzo dużo, na blogu chcieliśmy przedstawić najczęstsze z nich, ich krótkie omówienie znajdziecie w poprzednich wpisach. Nie sposób jest jednak wymienić ich wszystkich, przebieg choroby jest sprawą indywidualną i u różnych pacjenta nawroty oraz nasilenie objawów choroby mogą wystąpić z różnych powodów. Warto jednak zwracać uwagę na indywidualne przyczyny nawrotów, zidentyfikowane będą możliwe do uniknięcia  a w konsekwencji ułatwi to życie z łuszczycą.

Czynnikiem stymulującym rozwój łuszczycy, oraz wpływającym na jej przebieg  mogą być także:

Inne choroby skóry – u osób z predyspozycjami genetycznymi np. wyprysk, ospa wietrzna, trądzik różowaty, łojotokowe zapalenie skóry, półpasiec, trądzik różowaty, wyprzenia, odczyn zapalny po ukąszeniu owadów i inne.

Zbyt intensywne leczenie objawów łuszczycy oraz innych chorób – zbyt długie stosowanie preparatów maściowych oraz ich zbyt mocne wcieranie.

Ogólne stosowanie preparatów sterydowych z powodu łuszczycy oraz innych schorzeń – początkowo powodujących szybkie ustępowanie zmian skórnych, ale po ich odstawieniu często nawroty o bardzo ciężkim przebiegu.

Żywność – to co spożywamy, może powodować wysypy lub skutecznie komplikować leczenie.

Czynniki fizyczne np. promieniowanie UV, promieniowanie RTG, zabiegi chirurgiczne, oparzenia, akupunktura.

Czynniki chemiczne np. oparzenia chemiczne, kontakt z substancjami toksycznymi – w tym palenie papierosów.

Jeśli są inne, istotne dla was, czynniki stymulującym rozwój łuszczycy, oraz wpływającym na jej przebieg, prosimy o wpisywanie ich w komentarzach pod wpisem, być może pomogą innym czytelnikom w walce z chorobą.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Ann

Mnie zaatakowała pierwszy raz. Miałam anginę ,zażywałam Duomox,poza tym brałam leki p.bólowe na kręgosłup.Myślałam,że ta wysypka to uczulenie na leki a tu niespodzianka-Łuszczyca.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *