Jak pielęgnować skórę z łuszczycą? cz.2

Jak pielęgnować skórę z łuszczycą? cz.2
Rate this post

Poniżej druga część tekstu o pielęgnacji skóry łuszczycowej. Pierwszą część znajdziecie poniżej, lub pod tym linkiem: http://luszczyca-blog.pl/jak-pielegnowac-skore-z-luszczyca-cz-1/

Pielęgnacja zmian łuszczycowych w fałdach skórnych

Problem ze zmianami łuszczycowymi w fałdach skórnych występuje przede wszystkim u chorych z nadwagą (brzuch, pachy, pachwiny), ale także u osób o szczupłej sylwetce (skóra pod biustem u pań). Pielęgnacja tych wrażliwych miejsc to przede wszystkim oczyszczanie skóry ciepłą i lekko słoną wodą oraz dokładnie osuszenie zmian po każdym myciu. W wyeliminowaniu zmian skórnych pomoże stosowanie odpowiednich dermokosmetyków, warto jednak pamiętać aby sunąć ze skóry nadmiar kosmetyku, który się nie wchłonął podczas wcierania.

pielegnacja skory łuszczycowej
Można skutecznie minimalizować i eliminować objawy łuszczycy. Kluczem do sukcesu jest właściwa pielęgnacja skóry.

Pielęgnacja zmian na pozostałych obszarach ciała

Niezależnie od tego, gdzie występują zmiany łuszczycowe, warto pamiętać o kilku uniwersalnych wskazówkach dotyczących pielęgnacji. Przede wszystkim po myciu trzeba wycierać skórę delikatnie, najlepiej używając w tym celu miękkich ręczników. Mocne wycieranie czy drapanie skóry ręcznikiem może tylko zaognić zmiany i sprawić, że będą dłużej się goić. Do codziennej pielęgnacji skóry dobrze jest także używać dermokosmetyków, które mają właściwości łagodzące, złuszczające, a jednocześnie zmniejszają podrażnienia i zaczerwienienia. Specjalne żele do mycia przeznaczone dla chorych na łuszczycę łagodzą swędzenie i wspomagają regenerację skóry, a odżywki – stosowane na przykład do skóry głowy –poprawiają sprężystość skóry i jej nawilżenie.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *