Leczenie łuszczycy paznokci

Leczenie łuszczycy paznokci
Rate this post

Jak pokazują statystyki, problem łuszczycy paznokci, może dotyczyć ponad połowy pacjentów, ze zdiagnozowanymi łuszczycowymi zmianami skórnymi.

Paznokcie w łuszczycy pozostają kruche i łamliwe, nakrapiane, oraz często mają nienaturalny, żółtawy kolor (jak w przypadku w infekcji grzybiczej). W ekstremalnych przypadkach łuszczycy paznokci, nawet cała płytka paznokciowa może oddzielić się od łożyska. Warto więc reagować wcześniej, i odpowiednio leczyć tą wstydliwą dolegliwość.

łuszczyca paznokci często zaczyna się od niewielkich zmian na płytce paznokcia.

Leczenie łuszczycy paznokci

Istnieje wiele różnych metod zwalczania łuszczycy paznokci. Niestety, jak to zwykle bywa w przypadku leczenia łuszczycy, żaden ze sposobów nie jest skuteczny we wszystkich przypadkach. Sami dermatolodzy często skłaniają się ku kuracjom miejscowym, głównie w postaci maści sterydowych. Terapia taka może trwać wiele miesięcy, i chociaż większość pacjentów odczuwa poprawę, to zazwyczaj leki nie są w stanie całkowicie wyeliminować problemu, szczególnie gdy paznokcie silnie się rozwarstwiają. Alternatywnym wyjściem jest stosowanie leków sterydowych, w formie wstrzykiwanej prosto w palec. Długotrwałe stosowanie sterydów we wrażliwej okolicy palców, ma jednak liczne skutki uboczne. Skóra staje się cienka, oraz zaczerwieniona, a mogą wystąpić nawet cysty czy też krwiaki.

Alternatywę mogą stanowić miejscowe maści bez sterydowe, które przy okazji wspomagają także odnowę i regenerację uszkodzeń płytki paznokcia. Warto w tym kontekście wspomnieć o preparatach z serii Dr Michaels, oraz dedykowanym dla pacjentów z łuszczycą paznokci kremie Nailinex. Należy pamiętać jednak, że żadne dermokosmetyki nie spowodują spektakularnych efektów w krótkim czasie. Regeneracja płytek paznokciowych to czasochłonny proces, który trwa miesiącami – w przypadku paznokci dłoni do pół roku, a paznokci stóp – nawet dwukrotnie dłużej.

W kolejnym wpisie, opiszemy w jaki sposób samodzielnie można pielęgnować paznokcie z łuszczycą.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Jarek

Witam . Choruję na zdiagnozowaną łuszczycę zwykłą od około 20 lat – odkryłem coś co moim zdaniem jest być może początkiem końca tej choroby . Moje odkrycie było czystym przypadkiem lecz po tym fakcie wszystko zaczeło układać się w całość dotyczącej tej choroby . Opisze pomału co takiego się wydarzyło …Otóż jakiś czas temu zauważyłem dziwną zależność osłabienia stanu zapalnego który zbiega się każdorazowo w trakcie przeziebienia … Dziwne – no własnie tak – u innych nasila się stan zapalny a u mnie na odwrót ? Myślałem że to przez leki przeciwzapalne które stosowałem , więc wziąłem te leki będąc zdrowy – efekt – brak efektu … Wiec co to takiego ? Myśli chodziły mi po głowie lecz nie potrafiłem zajść odpowiedzi na to pytanie … No cóż jako 43 latek zaczął rosnąć mi brzuszek a całe życie byłem szczupły więc postanowiłem że muszę go zrzucić i tu stało się to czego się nie spodziewałem i wszystko stało się jasne . Nazwie to „terapią” – i nie od razu zdradzę czynnik który spowodował że po miesiącu np. na łokciach łuszczycy zostało około 15 % i dalej znika … A przecież teraz jest sezon na „biedronki” i powinno być gorzej a nie lepiej … Teraz powiem tak co łączy łuszczyce – pierwsze to wraz ze wzrostem cywilizacji w Japonii zanotowano pierwsze stany chorobowe , dwa – sporzywanie kawy , czekolady , alkoholu itp.. wpływa źle na stan skóry, 3- choroba najbardziej wychodzi na jesieni i wiosną 4. Poprawa w trakcie diety nawet głodówki – co łączy wszystkie te żeczy ? Odpowiada – i tu będzie ogólne zdziwienie – CUKIER !!!! Tak – odrzuciłem cukier gdyż spożywałem go dużo i występuje wszędzie – kilka KAW dziennie , na jesieni słodycze , na wiosnę napoje słodzone i alkohol który jest z cukru a wraz z cywilizacją spożycie jego wzrosło oooo !!!!! W trakcie choroby nie piłem nic słodkiego i nie jadłem nic słodkiego gdyż nie miałem smaku wiec tego nie robiłem i dlatego łuszczyca ustępywała poza tym w trakcie diet nie stosuje się słodkiego ! A w głodówce ! Tak zdziwieni ? Po dwóch tygodniach skóra była o 50 % lepsza i pewnego dnia żona na obiad zrobiła surówkę na słodko – skusiłem się – dostałem takiego wysypu i świądu i łuski że wypaliło mi skurę na uszach i karku … Dziś nie biorę nic co jest słotkie i moja skóra z dnia na dzień jest coraz lepsza myślę że wraz z nadejściem lata będę wolny od łuszczycy którą leczyłem u wielu specjalistów przez te lata !!!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *