Leczenie łuszczycy – wstęp

Leczenie łuszczycy – wstęp
Rate this post

Leczenie łuszczycy powinno doprowadzić do całkowitego ustąpienia zmian chorobowych. Należy jednak pamiętać, że żadne obecnie znana forma terapii nie wyeliminuje zmian na stałe, może jedynie doprowadzić do tzw. remisji choroby.

Reemisja to okres schorzenia, który charakteryzuje się brakiem objawów chorobowych. Określenie to jest stosowane w odniesieniu do chorób przewlekłych o przebiegu nawracającym. Używanie pojęcia remisja jest konieczne także w przypadku łuszczycy, ponieważ nie można zdefiniować wprost co oznacza „wyleczenie”. Głównym wskaźnikiem braku choroby, jest niewystępowanie objawów – wiąże się to z niedostateczna wiedzą o czynnikach powodujących zmiany łuszczycowe. Remisja może być samoistna lub pod wpływem leczenia, niekiedy mówi się także o remisji częściowej  – niepełnej.

Z okresowymi przerwami, terapię kontynuuje się więc często do końca życia. Leczenie może być długotrwałe, i w zależności np. od stopnia nasilenia choroby, trwać od kilku do kilkunastu tygodni. wymaga systematyczności.

Najkorzystniejsze jest leczenie preparatami, które, przy poprzednim wysiewie doprowadziły do całkowitego ustąpienia objawów.

Jeżeli leczenie nie przyniosło rezultatów, ważne jest ustalenie przyczyny niepowodzenia danej kuracji. Mogło być ono spowodowane np: nieodpowiednim doborem leku, brakiem systematyczności, zbyt krótkotrwałym stosowaniem preparatów leczniczych, stosowaniem monoterapii czyli leczenia tylko jednym preparatem.

Należy jak najlepiej poznać swoją chorobę i nauczyć się z nią żyć.Każda łuszczyca jest inna i wymaga indywidualnego postępowania z nią.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Ola

Łuszczyca jest straszną chorobą. Moja kuzynka od lat się z nią boryka i nie może znaleźć odpowiedniego dla siebie sposobu leczenia. Lekarze nieustannie zmieniają jej leki, ale bezskutecznie. Coś strasznego… :/

admin

Olu, mimo wszystko wyleczenie objawów jest możliwe, trzeba tylko dobrać odpowiednią formę leczenia, w końcu na pewno uda jej się znaleźć skuteczną metodę. Trzymam za nią kciuki!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *