Leczenie ogólne łuszczycy

Leczenie ogólne łuszczycy
Rate this post

Leczenie ogólne łuszczycy polega na stosowaniu leków w sposób inny niż bezpośrednio na skórę. Ogólna terapia łuszczycy zalecana jest przede wszystkim wtedy, gdy miejscowa walka z chorobą z rożnych przyczyn nie przynosi efektów.

Do leczenia ogólnego, możemy zaliczyć m.in. leczenie farmakologiczne , które polega na podawaniu różnego rodzaju farmaceutyków.
Do leczenia ogólnego, możemy zaliczyć m.in. leczenie farmakologiczne  które polega na podawaniu różnego rodzaju farmaceutyków.

Leczenie ogólne ma zazwyczaj wpływ na cały organizm, więc zazwyczaj zalecane jest w bardziej zaostrzonych przypadkach łuszczycy. Przed zastosowaniem terapii ogólnej sugeruje się zazwyczaj wypróbowanie innych, mniej obciążających pacjenta, miejscowych metod leczenia.

Do leczenia ogólnego, możemy zaliczyć m.in. : leczenie farmakologiczne (polega na podawaniu różnego rodzaju farmaceutyków, w tym suplementów diety, leków systemowych czy retinoidów), fotofereza, fototerapia oraz fotochemioterapia. Terapia ogólna w łuszczycy przeprowadzana jest przy użyciu środków takich jak: tabletki, zastrzyki, naświetlania, itd.

Wybór odpowiedniej metody uzależniony jest przede wszystkim od stopnia zaawansowania łuszczycy, miejsc na których pojawiły się wykwity oraz skuteczności poprzednich terapii. Dobór odpowiedniego leku na łuszczycę w szczególności w przypadku leczenia ogólnego powinien opierać się na dokładnym wywiadzie lekarskim oraz obserwacji dotychczasowego leczenia.

W kolejnych wpisach bliżej przyjrzymy się poszczególnym grupom leków stosowanych w przypadku farmakologicznego leczenia łuszczycy.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *