Metody depilacji owłosienia w łuszczycy

Metody depilacji owłosienia w łuszczycy
Rate this post

Dla osoby chorej na łuszczycę, nawet tak prozaiczna czynność, jak depilacja owłosionych miejsc na ciele, może stanowić nie lada problem. Niewłaściwie wykonana depilacja może bowiem doprowadzić do podrażnienia skóry, a co za tym idzie nasilenia objawów chorobowych. Łuszczycy nie są jednak skazani na owłosione ciało – depilacja w ich przypadku jest możliwa.

Którą metodę depilacji powinna wybrać osoba chora na łuszczycę?

depilacja łuszczyca
Depilacja skóry łuszczycowej może stanowić problem

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest skuteczna i bezpieczna, istnieje jednak wiele przeciwwskazań do jej wykonania. Choroby skóry takie jak łuszczyca, wykluczają jednak bezpieczne zastosowanie lasera. Użycie lasera w przypadku skóry dotkniętej zmianami, może doprowadzić do powstawania podrażnień, a w konsekwencji nasilenia objawów choroby. W okresie remisji również nie należy sięgać po taki zabieg, ponieważ mogłoby on spowodować ponowne pojawienie się zmian skórnych. Najlepiej więc zrezygnować z tego sposobu depilacji.

 Plastry woskowe

Stosowanie plastrów woskowych do depilacji skóry łuszczycowej, nie jest przeciwwskazane. W przypadku tego typu zabiegów, należy jednak zachować szczególną ostrożność, aby nie zerwać łuski i nie doprowadzić do krwawienia. Aby uniknąć podrażnień, najlepiej depilować ciało małymi fragmentami. Jeśli nie mamy wprawy, najlepiej udać się do kosmetyczki, lub poprosić o pomoc kogoś bliskiego, kto ma doświadczenie w tego rodzaju depilacji.

Kremy do depilacji

Kremy do depilacji to jeden z wygodniejszych sposobów na zbędne owłosienie, niestety są to preparaty pełne chemii. Zawierają w swoim składzie substancje, które mogą znacząco przyczynić się do podrażnienia i tak już zakłóconej chorobą struktury skóry. Dlatego też, jeśli chcemy z nich koniecznie skorzystać, najlepiej skonsultować się z dermatologiem.  Lekarz oceni stadium choroby oraz skład preparatu do depilacji i zdecyduje, czy w naszym konkretnym przypadku są przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu. Skóra dotknięta łuszczycą jest nadwrażliwa i nie warto ryzykować pogorszenia jej stanu oraz powikłań, które mogą wystąpić po użyciu nieprzyjaznego dla niej kosmetyku.

 Maszynka do golenia 🙂

Dermatolodzy uważają, że w przypadku chorujących na łuszczycę najbardziej bezpieczną i niewymagającą konsultacji lekarza metodą depilacji jest maszynka do golenia. Trzeba jednak uważać, żeby się nie skaleczyć. Niestety tego rodzaju usuwanie owłosienia to czasochłonne i krótkotrwałe rozwiązanie. Warto jednak odrzucić swoją wygodę na rzecz zdrowia, bezpieczeństwa i dobrego wyglądu skóry.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Patrycjiaa

Deilacja jest najlepszym sposobem na pozbycie się włosów, ponieważ działa na lata, co prawda trzeba trochę wydać, ale warto.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *