Niekonwencjonalne metody leczenia łuszczycy – Urynoterapia

Niekonwencjonalne metody leczenia łuszczycy – Urynoterapia
5 (100%) 1 vote

Urynoterapia – jak wynika z nazwy, to sposób lub metoda leczenia poprzez zastosowanie do terapii moczu – w większości przypadków własnego.

Autorzy publikacji na temat urynoterapii wskazują tą formę leczenia jako bardzo skuteczną metodę leczenia łuszczycy.

Autorzy publikacji na temat urynoterapii (m.in. „Urynoterapia – Bogusław Komorowski”, „Zasady Urynoterapii John W. Armstrong – Woda zycia”, „G.P.Małachow – Biorytmologia i urynoterapia”) wskazują tą formę leczenia jako bardzo skuteczną metodę leczenia łuszczycy. Pomimo uciążliwości stosowania terapii tego typu warto bliżej przyjrzeć się tej niekonwencjonalnej metodzie leczenia łuszczycy.

Urynoterapia to jedna z najstarszych terapii należących do kategorii medycyny naturalnej. Jej właściwości znane są i stosowane od lat. Wciąż jednak nie doczekała się statusu oficjalnej metody leczenia. Moczem leczy się  w specjalistycznych ośrodkach medycyny niekonwencjonalnej.

Kuracja moczem przeprowadzana jest w zależności od aktualnej potrzeby: zewnętrznie – do nacierania , zmywania , moczenia, okładów lub płukania czy irygacji, oraz wewnętrznie – poprzez wypijanie świeżo uzyskanego własnego moczu, w zależności od stopnia i uciążliwości schorzenia jeden lub więcej razy w ciągu kilku, kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu dni.

Kuracja uryną jest prosta, tania, nie wymagająca wielkiego przygotowania – ma w niektórych swoich formach niestety trochę mniej miłe wymagania. Jak obiecują jednak autorzy publikacji na ten temat – przynosi tak wymierne i wspaniałe wyniki, że pewne uciążliwości z nią związane są bez znaczenia.

Urynoterapia ma swoje ograniczenia: stosując mocz wewnętrznie koniecznie należy odstawić leki psychotropowe i narkotyki, antybiotyki i środki anty-bólowe. Picie alkoholu w czasie kuracji jest zabójcze. Dzieci do lat 10 oraz osoby chore i anemiczne (cukrzyca insulinowa) mogą przeprowadzać kuracje urynowe polegające na wypijaniu co drugiej porcji moczu, normalnie jedząc i przyjmując niezbędne leki.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *