Ogólne leczenie łuszczycy – Estry kwasu fumarowego

Ogólne leczenie łuszczycy – Estry kwasu fumarowego
Rate this post

W leczeniu zaawansowanych postaci łuszczycy, w przypadku leczenia ogólnego zaleca się często stosowanie estrów kwasu fumarowego. Ze względu na stosunkowo wysoką skuteczność terapii, estry stały się jednym z głównych sprzymierzeńców w walce z łuszczycą. Związki te wspomagają układ odpornościowy, który w wyniku ich działania, pracuje efektywniej. Mechanizm działania estrów polega na wzroście wewnątrzkomórkowego stężenia wapnia, co normalizuje proliferację keratynocytów. Ponadto wykazują działanie immunosupresyjne. Najczęściej spotykanym środkiem na rynku jest Fumadem.

Wg. przeprowadzonych badań optymalne rezultaty otrzymamy, stosując mieszankę estrów: dwumetyloweo, monoetylowego i monometylowego. Dawkę dobiera się indywidualnie do potrzeb pacjenta, należy jednak uważać, by nie przekroczyć poziomu 1,3g/d.

Jeśli chodzi o przeciwwskazania, leku nie powinny używać osoby poniżej 18 roku życia, mające choroby układu pokarmowego, niewydolność nerek, kobiety w ciąży i chorzy na nowotwór. Podczas przyjmowania preparatu mogą wystąpić  także działania niepożądane takie jak:

zaczerwienienia twarzy, biegunka oraz problemy z trawieniem. Stosunkowo rzadko zdarza się, że ktoś po zażyciu środku, zasłabnie lub ma zawroty głowy. Odnotowuje się również sporadyczne przypadki zachorowań na leukopenię, eozynofilię i limfopenię.

W związku z możliwością wystąpienia licznych skutków ubocznych, przy przyjmowaniu leków zawierających estry kwasu fumarowego eksperci zalecają stały monitoring krwi.

Przeprowadzone badania wskazują , że długotrwałe stosowanie leków zawierających estry kwasu fumarowego, nie powoduje istotnych powikłań, nawet gdy kuracja trwa ponad 10 lat!

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

leczenie łuszczycy

czekamy z niecierpliwością na leki, które całkowicie wyeliminują problem z łuszczycą, a nie będą łagodzić jedynie jej objawy. Ogólnie na rynku mamy coraz lepsze środki, ale brakuje jeszcze odrobinę, żeby leczenie było całkowicie efektowne

Emilia Jarocka

„Atopowe zapalenie skóry, inaczej mówiąc egzema” to cytat ze strony glownej. Przepraszam, ale bardzo jestem ciekawa, odkad to AZS jest rownoznaczny z egzema ??? To nie jest to samo, mam corke, ktora urodzila sie z AZS i nikt mi tego nie wmowi ! Uwazam, ze jest to wprowadzanie w blad i informacja nierzetelna!

admin

Pani Emilio, proszę o informację w którym miejscu na blogu znalazła Pani tego typu zapis? Blog dotyczy łuszczycy i w naszych wpisach skupiamy się na tej chorobie, a zagadnieniu AZS oraz Egzemy nie poświęcamy uwagi.

admin

Pani Emilio, blog jest blogiem autorskim a dystrybutor marki Dr Michels w żaden sposób nie ingeruje w publikowane tu treści, tak samo ja nie mam wpływu na to co znajduje się na stronie ich sklepu. Aczkolwiek zwrócę uwagę na wskazany przez Panią problem.

Maciej

Narysowany tu wzór jest nieprawidłowy. Po pierwsze wzór sumaryczny kwasu fumarowego to C4H4O4, zamiast dwóch grup -CH3 w pozycjach trans powinny się więc znajdować -H. Poza tym, nawet gdyby taki wzór był prawidłowy, to w jednej grupie metylowej brakuje wodoru (jest -CH2). Proszę o poprawienie tego wzoru, bo wyskakuje jako pierwszy w googlach i sądzę, że wielu ludzi może wprowadzić w błąd.

Pozdrawiam.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *