Testy genetyczne skutecznie diagnozują Łuszczycowe Zapalenie Stawów

Testy genetyczne skutecznie diagnozują Łuszczycowe Zapalenie Stawów
Rate this post

Łuszczycowe zapalenie stawów (ŁZS) jest jedną z groźniejszych form choroby. Jednym z głównych objawów jest przewlekłe zapalenia stawów, które nieleczone może doprowadzić do trwałego kalectwa.

Jak podaje portal Indian Dermatol Online, naukowcy rozpoznali wiele genów związanych z występowaniem łuszczycowego zapalenia stawów.  Wraz z poznaniem genetycznych uwarunkowań ŁZS pojawiła się możliwość zastosowania przesiewowych testów genetycznych, których zadaniem jest szybka i bezpieczna identyfikacja pacjentów w celu wprowadzenia właściwej profilaktyki i/lub wczesnego leczenia.

tg
Testy genetyczne umożliwiają rozpoznanie ŁZS przed wystąpieniem objawów stawowych.

Testy genetyczne mogą służyć do wytypowania, u których pacjentów z łuszczycą może rozwinąć się łuszczycowe zapalenie stawów, jeszcze przed wystąpieniem pierwszych objawów stawowych! Testy genetyczne mogą także odpowiedzieć na pytanie, którzy chorzy prawdopodobnie odpowiedzą na ustanowioną terapię, a także pozwalają ocenić ryzyko choroby u osób z dodatnim wywiadem rodzinnym w kierunku łuszczycy/ŁZS.

Przesiewowe testy genetyczne dla ŁZS dostarczają informacji o obecności specyficznego wariantu MICA-A9, w obrębie regionu przezbłonowego genu MICA zlokalizowanego na chromosomie 6p. Pacjenci posiadający wariant MICA-A9 wykazują zwiększone ryzyko zachorowania na łuszczycowe zapalenie stawów.

Testy genetyczne stanowią więc obiecującą procedurę usprawniającą możliwości diagnostyczne u pacjentów z łuszczycą. 

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Testy alergiczne

Przyczyn łuszczycy często należy szukać w diecie dlatego warto zrobić sobie testy alergiczne, chociażby biorezonansem magnetycznym.

Paweł

Przyczyn łuszczycy często należy szukać w diecie dlatego warto zrobić sobie testy alergiczne, chociażby biorezonansem magnetycznym.

alergiczne.info - alergia testy z krwi

Niestety coraz więcej osób zgłasza się do lekarzy z różnymi objawami alergii, zwłaszcza skórnymi. Prawidłowe zdiagnozowanie i skuteczne leczenie alergii to często proces długotrwały, ale przy odrobinie cierpliwości, jak najbardziej możliwy.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *