Ziołolecznictwo w walce z łuszczycą

Ziołolecznictwo w walce z łuszczycą
Rate this post

We wpisie tym chcielibyśmy przybliżyć temat ziołolecznictwa stosowanego w łuszczycy.

Ziołolecznictwo to temat kontrowersyjny i zdania co do skuteczności tej formy leczenia są bardzo podzielone.

 

Leczenie ziołami jest stosunkowo drogie i ze względu na mało inwazyjne działanie – niezbyt skuteczne w poważniejszych przypadkach łuszczycy. Natomiast w łagodnym stadium choroby ziołolecznictwo może się okazać efektywne.

Poniżej lista ziół z krótkim opisem ich właściwości:

  • Łopian – picie naparu z korzeni jednorocznego łopianu oczyszcza krew, natomiast stosowanie miejscowe oczyszcza skórę.
  • Mniszek lekarski (mlecz) – codzienne picie w bardzo małych ilościach, kilka razy dziennie soku wyciśniętego z liści mleczu oczyszcza organizm.
  • Gwiazdnica pospolita lub przytulia czepna – zarówno jedne, jak i drugie zioło może być stosowane w trojakiej formie: jako sok, maść (czyli sok wymieszany z masłem) lub rozgniecione zioła przykładane bezpośrednio na skórę.
  • Wiesiołek – a właściwie olej z tej rośliny. Poprawia kondycję skóry oraz powoduje zanikanie zmian skórnych jednocześnie hamując powstawanie nowych.
  • Ołownik łatkowaty (kudzu) – działa przeciwalergicznie, przeciw wysiękowo i przeciwzapalnie, a jednocześnie sprzyja hamowaniu nadmiernego podziału komórek.
  • Koniczyna czerwona lub rdestowiec japoński/ostrokończysty – przyspiesza gojenie ran i powoduje hamowanie nadmiernego podziału komórek.

Należy jednak pamiętać, że używanie ziół w nadmiernych ilościach, przez zbyt długi czas lub w nieodpowiednich proporcjach nie dość, że może nie pomóc, to wręcz może zaszkodzić pacjentowi. Z tego powodu konieczna jest konsultacja z lekarzem przed zastosowaniem tej metody medycyny konwencjonalnej, która pomimo wielu wad może być skuteczną alternatywą dla leczenia tradycyjnego.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zuzka

ziółka są rewelacyjne, ale troszkę trzeba się nad ich przygotowaniem napracować, ja osobiście jako nośnika nie używam masła a różnych olejów, stwierdziłam że najlepsze są wiesiołkowy, lniany albo zwykła oliwa z oliwek. Zresztą sporo maści dla łuszczyków bazuje na ziołach

Zioła Na Łuszczycę

Faktycznie nad ziołowymi kuracjami trzeba się napracować. Ale najważniejsze jest jednak to, że zastosowane kuracje mogą pomóc. Ja oprócz ziół stosuję krem – SPAM. Mogę powiedzieć, że niedawno zauważyłam pierwsze pozytywne efekty jego stosowania. Skóra mnie tak nie swędzi i nie łuszczy się tak, jak to było jeszcze do niedawna.

Feliks

Witam,
Pisze do Państwa ponieważ udało mi się opracować w zeszłym roku ziołowy preparat, oparty wyłącznie o polskie zioła, który w ciągu dwóch miesięcy skutecznie usuwa łuszczycę głowy.
Od zeszłego roku zastosowało go kilkadziesiąt osób i u większości efekt kuracji jest doskonały. Co ważne remisja trwa do dziś. Działa nawet u osób które chorują od 40 lat, a przed zastosowaniem były bardzo sceptyczne, co jest zrozumiałe po doświadczeniach z innymi produktami dostępnymi na rynku.
Stosowanie mojego preparatu jest proste, bezpieczne i nie uciążliwe. Za pomocą dołączonego atomizera nanosimy preparat na skórę głowy, zakładamy dołączony czepek na 2 godziny, a następnie myjemy głowę. Preparat nie powoduje żadnych podrażnień ani skutków ubocznych. Jest łagodny dla skóry i w 100% bezpieczny.
Stosowanie opisałem dokładnie w dołączanej ulotce. Dodatkowe informacje zamieściłem na mojej stronie internetowej SPAM.

Feliks Adamczyk

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *