Wakacje z łuszczycą

W wakacyjny, letni czas, bez ograniczeń możemy korzystać z darmowej, a jednocześnie wyjątkowo skutecznej terapii słońcem. Z drugiej jednak strony, odpoczynek nad wodą, czy na basenie, może wiązać się z nieprzychylnymi spojrzeniami, czy wręcz komentarzami osób postronnych.

Statystyki pokazują, że promieniowanie słoneczne przynoszą ulgę prawie 80% chorych na łuszczycę. Warto więc wychodzić na dwór gdy jest słonecznie i wystawiać na jego działanie możliwie jak największą powierzchnię skóry. Promienie słoneczne spowodują, że wykwity chorobowe na skórze zmniejszą się, a reemisja trwa dłużej. Musimy oczywiście pamiętać, iż aby nie narazić się na oparzenia, należy używać stosownych filtrów, oraz unikać zbyt długiej ekspozycji na słońce.

Osoby z łuszczycą mają pełne prawo do korzystania z kąpielisk publicznych.

Szczególnie w wakacje zdarza się, że osoby chore na łuszczycę mają utrudniony dostęp do basenów, czy innych kąpielisk. Stosowne oświadczenie w tej sprawie wydali Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas oraz konsultant krajowy w dermatologii Joanna Narbut. W ww. oświadczeniu w sposób wyraźny zaznacza się, iż łuszczyca „nie niesie zagrożeń zdrowotnych dla innych użytkowników pływalni”. W świetle powyższych zaleceń oraz obowiązujących przepisów prawa, osoby z łuszczycą mają pełne prawo do korzystania z basenów, oraz innych kąpielisk, i nie można im tego prawa w żaden sposób ograniczać. Zabronienie korzystania z pływalni osobom chorym na łuszczycę mogłoby zostać odebrane jako naruszenie wolności osobistej lub przejaw dyskryminacji.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.

Proszę czekać...

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Zapisz się do naszego Newslettera, i raz miesiącu otrzymuj na maila powiadomienia o nowych wpisach, opublikowanych na Łuszczyca Blog. Bądź na bieżąco!