90 % zmian łuszczycowych zostanie wyleczonych

5 (100%) 1 vote[s]

W ostatnim czasie w leczeniu łuszczycy zmieniły się cele terapeutyczne, co według profesora Jacka Szepietowskiego – specjalisty z dziedziny dermatologii i wenerologii, bezpośrednio przełoży się na większą wyleczalność choroby.

” (…) Wcześniejsza skuteczność na poziomie 75 procent zostaje zastąpiona wskaźnikiem 90, czyli, że poprzez leczenie tyle zmian skórnych zostanie wyleczonych” – mówi prof. Jacek Szepietowski z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Pojawiło się wiele nowych leków w leczeniu łuszczycy i ważne jest, aby stały się one dostępne dla polskiego pacjenta. Na razie można stosować inhibitory interleukiny 17, co jest pozytywne, ale czekają tez inne leki. Większość chorych wymaga jednak leczenia miejscowego. 

Odnośnie atopowego zapalenia skóry pojawiły się również nowe leki, które oferują nowe możliwości terapeutyczne. Nie wszystkie są jeszcze refundowane, ale być może tak się stanie. W kolejce do rejestracji czekają nowe leki. 

Leki biopodobne stają się codziennością w dermatologii, choć to inne leki niż leki generyczne. Leki biopodobne są rozwiązaniem korzystnym pod względem ekonomicznym, ale są wątpliwosci związane z zamianą leku oryginalnego na lek biopodobny. 

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów.

Zostaw komentarz!

One comment on “90 % zmian łuszczycowych zostanie wyleczonych

Piotrek

Są też różnego rodzaju preparaty, które pozwalają na złagodzenie objawów atopii czy łuszczycy. Bardzo pomocne jest dla mnie serum do chorej skóry na bazie konopii.

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się do newslettera

Zobacz jak działa terapia doktora Michaela Tiranta

Blog pod patronatem marki Dr Michaels

DrMichaels jest producentem preparatów stosowanych w nowatorskiej terapii leczenia łuszczycy. Więcej o produktach z serii DrMichaels znajdziecie Państwo na stronie oficjalnego dystrybutora marki DrMichaels: www.Febumed.com.pl.

Proszę czekać...

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Zapisz się do naszego Newslettera, i raz miesiącu otrzymuj na maila powiadomienia o nowych wpisach, opublikowanych na Łuszczyca Blog. Bądź na bieżąco!